Twórz treści rozwiązujące problemy innych użytkowników

Jest to jeden z lepszych sposobów, który niejednokrotnie potrafi zaskoczyć w pozyskaniu wielu, z bardzo dobrych i mocnych źródeł linków zwrotnych. 

Każda branża ma swoją grupę odbiorców od sprzedawcy po skoki z bangi, i w każdej z nich znajdziesz tematy nurtujące wielu użytkowników.

To właśnie moment, w którym powinieneś/aś rozwiązać ich problemy publikując dobry, wyczerpujący i metoryczny artykuł rozwiązujący wszystkie te problemy.

Znajdź swoją niszę rozpoczynając poszukiwania na:

 • forach branżowych,
 • grupach społecznościowych,
 • stronach branżowych, komentarzach

Udostępniaj raporty, analizy, case study

Udostępnianie szczegółowych i dogłębnych raportów, analiz odbije się w sieci szybkim zainteresowaniem i publikacją na wielu stronach branżowych oraz w mediach społecznościowych. Obecnie wiele stron z każdej tematyki podaje linki zwrotne do eksperckich analiz, dzięki czemu zyskasz linki, które normalnie są nie do zdobycia.

Publikacja wartościowych materiałów nie tylko przyniesie Ci wiele linków zwrotnych, ale co lepsze zaczniesz być uznawany za eksperta w Twojej branży. Postaw na jakość a zyskasz podwójnie.

Stój na straży i zawsze informuj jako pierwszy

Czerp informację z ogólnoświatowych źródeł i informuj internautów jako pierwszy. Pierwszy artykuł w „świeżym temacie” często rozprzestrzenia się wirusowo dając dziesiątki, setki, a czasami nawet tysiące linków zwrotnych.

Oprócz publikowania newsów przemyśl możliwość publikacji nagrań w serwisie YouTube. Czasy się zmieniają, internauci wolą oglądać i słuchać niż czytać, i nie ma nic w tym dziwnego. Intensywne nagrywanie newsów i publikacja ich na platformach video przyniesie wiele linków z źródeł społecznościowych, a dodatkowo zyskasz wielu nowych słuchaczy.

Oferuj bezpłatną pomoc, ale za …

Poszukuj wartościowych stron o słabym content-cie, lub optymalizacji, błędach i zaoferuj swoją pomoc w rozwiązaniu błędów lub poprawie i udoskonaleniu materiałów prasowych w zamian za link zwrotny. 

Jeśli napisałeś bardzo wartościowy artykuł poproś o jego skomentowanie na innej platformie blogowej, lub o jego recenzję. Często nie trzeba prosić, jeśli jest naprawdę dobry i wyczerpujący artykuł, to wielu blogerów wspomni o nim w swoich nowych artykułach, przekazując tym samym link zwrotny do Twojej strony.

Przeprowadzaj wywiady z ekspertami

Publikacja wywiadów z ekspertami w branży pozwoli Ci zdobyć większy autorytet i sporo linków przychodzących. Oprócz wywiadów w formie pisemnej umieszczaj również nagrania na swojej stronie, co stanowczo polepszy odbiór przekazu i zwiększy liczbę internautów.

Udzielaj się na wszystkich stronach branżowych, dyskusjach, mediach społecznościowych

Udzielaj się, gdzie tylko możesz – zostawiając link zwrotny do swojej strony. Jeśli będziesz się udzielał i rozwiązywał problemy na różnych stronach, wkrótce staniesz się popularny w sieci i możesz liczyć na wiele dobrych jakościowo linków zwrotnych.

Nagrywaj Podcasty

Pozwala poszerzyć grono internautów. Twórz dobre nagrania video umieszczając je na swojej stronie, a następnie zareklamuj w mediach społecznościowych. Jeśli będziesz tworzył metoryczne video możesz liczyć na dużą popularność w sieci oraz dość sporą ilość linków.

Publikuj poradniki

Poradniki cieszą się wielkim zainteresowaniem i szybką promocją w sieci, czasem nawet rozprzestrzeniają się w sieci wirusowo, głównie takie jak: ” 7 skutecznych sposobów na odchudzanie”, ” Jak Damian zarobił 192 tys. w czasie krótszym niż 14 dni?”.

Pisz krótkie i szczegółowe poradniki wraz z infografiką, skupiając się na łatwej do przyswojenia treści, którymi inni będą się dzielić w mediach społecznościowych.

Analizuj artykuły konkurencji

Jeśli nie wiesz co napisać żeby zdobyć tłumy nowych internautów, i tym samym zyskać wiele nowych linków, to zdaj się na narzędzie Buzzsummo.

Narzędzie pokaże Ci, które artykuły Twojej konkurencji, zasłyneły w social media, oraz które zdobyły najwięcej linków zwrotnych. Następnie stwórz artykuł mocniejszy, bardziej wyczerpujący i rozwiązujący więcej problemów internautów! Nie zapomnij również dodać bardziej wyczerpujące infografiki.

Pisz recenzje

Dobra recenzja stanowi dobry content w sieci. Codziennie korzystasz z wielu produktów, usług. Wykorzystaj to i opisz wnikliwie Twoje zdanie na temat interesujących Cię przedmiotów.  

Recenzje możesz opublikować na swojej stronie, albo na stronach wielu sklepów internetowych zostawiając link zwrotny (przy komentowaniu jest to link zazwyczaj nofollow).

Lepszym rozwiązaniem jest stworzenie video recenzji z publikacją na stronie, wraz z treścią. W tym przypadku warto przerzucić ruch z komentowanych recenzji (z wielu sklepów) na Twoją rzetelną i wyczerpującą podstronę recenzyjną.

Zobacz jak bardzo budowa wartościowych linków zwrotnych wspiera pozycjonowanie strony internetowej?

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail.
(Visited 518 times, 1 visits today)

5 Comments

 1. hubert 27 czerwca 2017 at 22:58

  Bardzo dobry artykuł, opisano wiele sposobów na pozyskiwanie linków.
  Gratulacje, świetna robota.

  Reply
 2. Tomek 4 lutego 2018 at 22:59

  dzięki za wartościową wiedzę 🙂 pozdrawiam

  Reply
 3. dorota 8 maja 2018 at 09:44

  Podobają mi się twoje sposoby. Chętnie z nich skorzystam

  Reply
 4. ada1986 7 lipca 2018 at 21:49

  Czy linki nofollow przekazują też jakąś moc czy nie ?

  Reply
  1. Rafał Śliwiok 12 lipca 2018 at 21:03

   Nie.

   Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *