Zarabianie przez internet

Oto najlepsze sposoby na zarabianie pieniędzy w internecie! Ostatni sposób to ten, który pozwoli Ci zarobić najwięcej.

Copywriter

Pisanie tekstów to całkiem szybki sposób na zarabianie pieniędzy w internecie. Obecnie możesz pisać bezpośrednio dla firm ogłaszając się na różnych portalach internetowych, które zaraz oczywiście wymienię oraz bezpośrednio dla agencji marketingowych.

Ceny za pisanie treści są podzielone i uzależnione głównie od jakości treści, ale warto wspomnieć, że obecnie rynek potrzebuje bardzo mocnych, specjalistycznych i eksperckich treści na których możesz dużo zarobić.

Copywriter jest wstanie zarobić przy dobrych umiejętnościach 5000 zł i więcej. Jeśli będziesz pisać wyśmienite treści możesz liczyć na wiele zleceń, a dla każdego zrealizowanego zlecenia możesz dodatkowo podesłać ofertę na marketing szeptany co podwoi Twój zarobek.

Swoje pierwsze zlecenia znajdziesz za pośrednictwem portali:

Najlepszym sposobem jest pozyskanie klientów bezpośrednio przez portale ogłoszeniowe, dzięki czemu będziesz mógł/a sprzedawać im dodatkowe usługi.

Zarabianie przez internet na Pasji

I nie ma nic lepszego! To prawda najwięcej zarobisz na tym co po prostu kochasz robić :). Praca ma sprawiać satysfakcję, robienie czegoś na siłę nie zda efektów, a wręcz doprowadzi Cię do białej gorączki.

Każdy z nas lubi robić coś innego i śmiało Ci powiem, że w internecie znajdziesz kawałek tortu dla siebie. Jeśli będziesz robił to co sprawia Ci satysfakcję, szybko może się okazać, że wygryziesz konkurencję i zostaniesz liderem w sieci – czego Ci szczerze życzę. Warto również wdrażać i trzymać się własnych rozwiązań niż obserwować stale konkurencję.

Żeby zarabiać na pasji, potrzebne są trzy rzeczy;

 • Wybitność
 • Ludzie muszą tego potrzebować
 • Rozwiązuj problemy Twoich odbiorców

Co jeśli to Co lubisz nie wykonuje się online?

Jeśli to co lubisz nie robi się online jak np. marketing, programowanie, grafikę komputerową, to nikt nie powiedział, że nie możesz sprzedawać online?

Jeśli kochasz malować, to maluj i sprzedawaj swoje prace online.
Jeśli kochasz tańczyć, to ucz tańczyć online
itd …

Nie ma rzeczy, które staną Ci na przeszkodzie, jeśli coś lubisz to zawsze znajdziesz rozwiązanie na sprzedaż „produktu”, promocji swojej osoby i dobry zarobek. Cel – Nie poddawaj się!

Freelancer – dobre źródło dochodów!

Jeśli jesteś grafikiem komputerowym, programistą lub po prostu specjalistą w jakieś dziedzinie możesz zarabiać pieniądze wykonując prace zdalne dla wielu firm i osób prywatnych. Zlecenia znajdziesz na wielu portalach oferujących pracę online jak np. www.freelancer.pl. Freelancer zarabia średnio od 3-6 tys. zł i więcej, w zależności od umiejętności i doświadczenia.

W jakiej branży pracują freelancerzy?

 • Grafika komputerowa /ok. 37%
 • Programowanie/IT / ok. 26%
 • Marketing internetowy / ok. 23%
 • Copywriting / ok. 32%
 • Fotografia / ok. 16%
 • Tłumaczenia / ok.19%
 • SEO / ok. 21%
 • Multimedia / ok. 13%

Bloguj i zarabiaj

Blog to dziś najczęstszy sposób na dobre zarabianie w sieci, ale wymaga on czasu …… Pisz zawsze wysoko jakościowe artykuły, które przyciągną tłumy nowych internautów, buduj relację, zbieraj adresy-email i NIE poddawaj się, bo jak wspomniałem jest to bardzo pracochłonne, ale bardzo opłacalne w późniejszym przedziale czasowym.

Formy reklam na blogu:

 • artykuły sponsorowane
 • banery reklamowe
 • systemy partnerskie
 • e-mailingi
 • sprzedaż własnych produktów

Jeśli Twój blog zdobędzie już dużą popularność, wiele łączy zwrotnych w sieci możesz liczyć na duże zarobki i braki miejsc na banery reklamowe 🙂

Ile można zarobić na blogu? -to często zadawane pytanie! Moja odpowiedź od 1 zł do Miliona zł i więcej! Są osoby w Polsce, które zarabiają na swoim blogu miliony i wszystko uzależnione jest od CIEBIE, czyli na jakość jaką postawisz, strategie jakie wdrożysz, produkty jakie będziesz oferować i najważniejsze z najważniejszych – społeczność i zaufanie jaką zbudujesz! I licz się z tym, że wymaga to czasu, determinacji i zaangażowania, jeśli tego nie masz nawet nie zaczynaj.

Szkolenia/Korepetycję

Jeśli się na czymś bardzo dobrze znasz warto wykorzystać tą wiedzę i przekazać ją dalej za odpowiednią opłatą. Kiedyś nie było internetu i mogłeś udzielać korepetycji lub szkolić ludzi w Twoim regionie, lub dalej jeśli miałeś takie możliwości i klientów.

Obecnie możliwości masz doskonałe, wystarczy dobra promocja w internecie, strona internetowa – która nic nie kosztuje i Skype.  Jeśli udzielasz korepetycji możesz również się zgłosić do dużych firm które też to robią i mają autorytet w sieci, wówczas będziesz zarabiał zdalnie na etacie.

Fotograf z zawodu, pasji – obojętne!

Masz posiadasz prestiżowe zdjęcia, które Twoim zdaniem są jedne z lepszych jakie można znaleźć w internecie? Nic nie stoi Ci na przeszkodzie, żeby na nich zarabiać, a pomogą Ci w tym portale jak:

Ile możesz zarobić? Niewiele, ale zawsze coś ….

Zarabiaj na YouTube

Dużo się pisze w sieci, a jak już pomyślisz ile cholera trzeba czasu, filmów, z którymi możesz sobie nie poradzić … po prostu na pewno Ci się odechciewa 🙁

Napisze krótko, jeśli masz wizje na śmieszne filmy, robienie jaj to możesz zarobić na YouTube, przykładem niech dla ciebie będzie film Wadregi ” Mutant Giant Spider Dog „, który według wielu analityków zarobił na reklamach ponad 400 tys. zł.

Do nagrywania filmów nie potrzebujesz żadnego zaawansowanego sprzętu, wystarczy Ci twój telefon, dlatego może warto spróbować, w końcu to nic nie kosztuje.

Dobry pomysł lub adaptacja starszych filmów z USA z Twoim ulepszeniem, dodaniem czegoś „ekstremalnego”, lepszego co często wystarczy, żeby liczyć oglądalność w milionach. Przykładem może być tutaj stary film coca cola + mentos z wynikiem 14 MLN odsłon:

UWAGA

Nowy film od innego użytkownika to: 100 mentosów + Coca cola. Film w przeciągu 5 miesięcy zdobył prawie 13 milionów odsłon:

Jak widać nie zawsze potrzebne są nowe pomysły, wystarczy adaptacja pomysłu z dołożeniem czegoś … , czego brakuje … i co zainteresuje widza.

Jeśli chcesz sprawdzić widełki zarobków Youtuberów wpisz jego nazwę kanału klikając w poniższy link: socialblade.com/youtube/youtube-money-calculator

Najlepsi Youtuberzy nie ukrywajmy, ale zarabiają miliony;

Źródło wykresu: Sedlak & Sedlak na podstawie rankingu Forbes

Zarabiaj na systemach partnerskich

Na systemach partnerskich da się całkiem przyzwoicie zarobić – jak? Wszystko uzależnione jest czy posiadasz wartościową stronę z dużym ruchem, czy po prostu chcesz w końcu zacząć zarabiać w internecie? Jeśli nie posiadasz jeszcze nic, zalecam Ci postawienie na landing page i płatny ruch niszowy, ale …

i jak zwykle jest takie jedno ale, a mianowicie; Jeśli Cię internauci nie znają to ciężko wygenerować wysoką konwersję sprzedażową …

Zanim zaczniesz zadbaj o budowę wizerunku i autorytetu w sieci;

 • Stwórz bloga i pisz wysoko wartościowe artykuły, długie i merytoryczne, które również dobrze wpłyną na pozycjonowanie
 • Buduj społeczność wokół Twojej osoby
 • Nieustannie zbieraj adresy e-mail od internautów
 • Zacznij budować zaufanie z Twoimi odbiorcami

W dalszym planie oferuj swoim odbiorcom produkty, które rozwiążą ich problemy, na przykład jeśli Twój blog jest o finansach możesz szczegółowo opisać najlepszą lokatę oszczędnościową podpinając jednocześnie system partnerski banku.

Jeśli szczegółowo przedstawisz wszystkie zalety i przede wszystkim po co oferowany produkt jest w tej chwili potrzebny Twojemu odbiorcy, to możesz liczyć na dość sporo wykonanych akcji, co przełoży się na wysoką prowizje od banku.

Sposoby rozliczeń za reklamę;

 • CPC – koszt za kliknięcie
 • CPM – koszt za 1000 wyświetleń reklamy na Twojej stronie
 • CPA – koszt za akcję, np. jeśli użytkownik wykona określoną przez reklamodawce akcję.
 • CPL – koszt za kontakt, np. kiedy użytkownik wypełni formularz kontaktowy.
 • CPS – koszt za sprzedaż, np. prowizja naliczona jest za każdą sprzedaż na stronie reklamodawcy.

Istnieje wiele systemów partnerskich, najpopularniejsze to;

Twórz własne produkty

Własny produkt może zarobić miliony, pod warunkiem, że jest najwyższej jakości i stanowi duże zainteresowanie wśród internautów.

Przykładem może być tutaj książka Michała Szafrańskiego z blogu „jakoszczedzacpieniadze.pl„, która sprzedała się w niesamowitym nakładzie, ponad 27tys. sztuk zarabiając grubo ponad milion złotych. Oczywiście książka sprzedaje się dalej bijąc nowe rekordy i ja również zachęcam Cię do jej zakupu 🙂

Sprzedaż własnego produktu przez własną platformę blogową jest najlepszym rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że masz sporą liczbę subskrybentów w swoim newsletterze, z którymi zbudowałeś bardzo dobre relację i zaufanie.

W zależności od Twoich zainteresowań, możesz tworzyć i sprzedawać produkty np. jak:

 • Książki
 • Szkolenia
 • Oprogramowania, skrypty
 • Szablony do systemów CMS
 • I wiele więcej.

ADsense – ile można zarobić?

Nie skupiaj się całkowicie na adsense, gdyż jest to często dodatek, który możesz umieścić na stronie. Jeśli nie dysponujesz ruchem na stronie z rzędu 20-50 tys. UU/dzień to warto przeznaczyć miejsca reklamowe dla zainteresowanych firm, w wolnych dniach możesz ustawiać wyświetlanie banerów adsense.

Przy małym ruchu, zarobki adsense nie należą do wysokich, ale zawsze dodatkowo pozwolą na utrzymanie domeny i serwera.

Sposoby, które wygenerują najlepsze zarobki w krótkim czasie!

Poznaj najlepsze i najskuteczniejsze sposoby zarabiania w krótkim czasie. DARMOWE i szczegółowe Video szkoleniowe, aby je otrzymać zostaw mi poniżej swój adres e-mail. Do usłyszenia 🙂
(Visited 30 021 times, 1 visits today)

15 Comments

 1. Adwave 5 sierpnia 2017 at 23:28

  Ciekawy artykuł 🙂
  Dzięki, będziemy odwiedzać:)

  Reply
 2. Kamila 6 sierpnia 2017 at 13:48

  Bardzo zarąbisty artykuł, po prostu świetnie, a z YT rewelacja, już szukam najlepiej oglądających się filmów 🙂

  Reply
 3. Bart 18 sierpnia 2017 at 13:55

  Wszystko to prawda, tylko dzisiejsza forma przedstawiania możliwości zarobku przez Internet pozostawia złudzenie, jakoby było to jedynie proste i przyjemne zajęcie. Tymczasem owszem, bywa sielankowo, chociażby przy porannej kawie o godzinie 10:00, zamiast 7:00 rano. Ale generalnie rzecz biorąc, jest to ciężki kawał roboty, która zwłaszcza na początku naszej działalności może nie przynieść satysfakcjonującego wynagrodzenia.

  Reply
 4. ArFeN 29 stycznia 2018 at 00:36

  Na adsense można sporo zarobić? Nie sądziłem. Moje dochody w największej sumie dają mi freelancing (programowanie), korepetycje oraz blog

  Reply
  1. Rafał Śliwiok 5 lutego 2018 at 20:58

   Adsense jest uzależnione od oglądalności strony, jeśli oglądalność dzienna przekracza 20 tys. odsłon i więcej …. to zarobek będzie nie głupi.

   Reply
 5. Rafał 15 lutego 2018 at 20:59

  Fajny artykuł i sporo ciekawych informacji!
  Jakby nie patrzył to e-zarobek jest branżą, gdzie aby zacząć zarabiać to trzeba zdobywać nowe umiejętności, bez tego się nie da.
  Cudownych metod niestety nie ma, ale internet dobrze wykorzystany daje ogromne możliwości, bo limitów górnych zarobków nie ma 🙂

  Reply
 6. Eryk Grzeszkowiak 25 lutego 2018 at 14:59

  Największym plusem zarabiania prze internet jest chyba fakt, że praca nie związuje cię z konkretnym miejscem zamieszkania i można pracować z dowolnego miejsca na ziemi, jeśli tylko jest dostęp do internetu 🙂

  Reply
 7. Artur 26 marca 2018 at 11:47

  Witam,

  chciałbym się takim czymś zająć właśnie, żeby dorobić do domowego budżetu. Najbardziej interesowałaby mnie funkcja korektora, kogoś, kto sprawdza tekst pod kątem błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy logicznych. W tym artykule tak na szybko znalazłem jeden błąd ortograficzny i przynajmniej jeden interpunkcyjny. Najbardziej „rażą” mnie błędy ortograficzne. Panie Rafale, odbiorca w liczbie mnogiej (przypadek – celownik) pisze się „odbiorcom”, a nie „odbiorcą”. 🙂
  Jeżeli wie Pan, gdzie mógłbym znaleźć takie zajęcie, jakaś strona z ofertami, firma itp. będę wdzięczny za namiary.

  Pozdrawiam,
  Artur.

  Reply
  1. Rafał Śliwiok 2 kwietnia 2018 at 11:40

   Witam,
   dziękuję za uwagę, błąd ortograficzny zaraz zostanie poprawiony. Jeśli chodzi o pracę to ciężko stwierdzić, gdyż obecnie wiele programów komputerowych, lub programów online pokazuje błędy ortograficzne. Jeśli lubisz pisać, to z całą pewnością copywriting będzie dobrym sposobem na dorobienie do domowego budżetu. Można ogłaszać się na portalach typu np. olx, allegro lub wysłać zapytania do agencji marketingowych, albo zgłosić się bezpośrednio do portali jak np. https://www.textbroker.pl/

   Pozdrawiam Rafał Śliwiok

   Reply
 8. Michał Ptak 6 lipca 2018 at 10:47

  Kiedyś AdSense faktycznie dawał zarobić, nawet na mniejszym ruchu, kategorie z branż nawet rozrywkowych miały kliki po kilkadziesiąt groszy a nawet złotówka. Teraz takie stawki są już marzeniem w takich branżach. Grupa, w której kliki mogą sięgać kilku złotych to finanse, ale tu już pozyskanie ruchu nie jest proste. Obecnie tak jak Rafał napisał, dla małych stronek AS zapewnia kwotę na odnowienie domeny i serwer 🙂

  Reply
 9. Hania 5 sierpnia 2018 at 15:53

  Możliwości zarabiania przez internet jest w tym momencie mnóstwo

  Reply
 10. Mike 22 grudnia 2018 at 09:45

  Bardzo pomocny artykuł i ciekawie napisany. Jeszcze przyszła mi do głowy jedna metoda zarobkowania (na pewno jest ich jeszcze więcej, ktoś może wpaść przy okazji na coś innego), a mianowicie rejestrowanie domen o ciekawych nazwach i próba ich odsprzedaży na giełdzie domen. Trzeba „tylko” wgryźć się w temat, a to pewnie nie jest takie banalne, jak zresztą wszystko inne. Fajny blog, pozdrawiam autora.

  Reply
 11. Norbert 2 stycznia 2019 at 14:30

  Od czego zacząć? ktoś podpowie jak coś prostego ogarnąć na start?

  Reply
 12. Sebastian 13 września 2019 at 06:33

  AdSense jest już coraz mniej opłacalny, ale coraz więcej blogów zarabia na wpisach gościnnych i innym content marketingu co może być dobrym pomysłem.

  Reply
 13. Junior 20 października 2019 at 22:56

  Gratulujemy doskonałego artykułu, który będzie bardzo pomocny dla mnie i wielu innych osób!
  Dziękuję bardzo!

  Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *