Skoncentruj się na historii, a nie sprzedaży!

Pierwszym i najistotniejszym krokiem w video marketingu jest koncentracja nagrania ciekawej historii, która najlepiej jak będzie opowiadać o tobie, a dokładniej do czego Ci się przydał zakup konkretnego produktu i co z tego miałeś, oraz jego wady i fakt co otrzyma i na co może liczyć Twój widz kupując produkt.

Jeśli chcesz aby internauci stale obserwowali Twój kanał, to musisz stworzyć pewną wartość video dla widzów. Filmy, które koncentrują się na marce, sprzedaży często zostają zignorowane w sieci.

Nie bądź sztywny/a

Ludzie mają dość sztywniactwa – spotykają się z nim codziennie, w pracy, na ulicy, w sklepie itd. dlatego nie ma co ukrywać, że najbardziej sprzedają i rozpowszechniają się w sieci filmy zabawne, śmieszne z dobrym humorem i historią. Stworzenie dobrego video content marketingu nie należy do łatwych, ale odpowiednio zabawna historia potrafi zdziałać cuda.

Masz tylko kilka sekund, czas … START

Masz tylko 8 sekund żeby zainteresować internautę, w tym czasie musisz jasno określić swój przekaz wzbudzając olbrzymie zainteresowanie tym, co zaraz przedstawisz, następnie podsycaj ciekawość, dodawaj pewność i graj na emocjach. Dobry przekaz w 8 sekund to nie wszystko, jeśli Twoje video trwa kilka minut emocje muszą rosnąć, proporcjonalnie do długości video, nie zapomnij w trakcie poinformować widzów, że na zakończenie przedstawisz „wisienkę na torcie”.

Przyciągnij natychmiast uwagę, albo zostaniesz zakopany!

Jak ważne jest przyciągnięcie uwagi w dobie napływających z całego świata metorycznych video? Czy wiesz ile każdego dnia publikowanych jest filmów na samym youtube z Twojej tematyki?

1990 to właśnie tyle doszło dziś filmów o VIDEO MARKETING, biorąc pod uwagę, że każdy film trwa średnio 3 minuty, to na obejrzenie całości z dzisiejszych dodań potrzebujesz tylko 99,5 godziny! Powodzenia …

To właśnie dlatego wyróżnienie z całego buszu dobrych, słabszych, a nawet lepszych video jest najważniejsze.

Jak wyróżnić się z tłumu?

 1. Tytuł : Ciekawy, interesujący, prowokacyjny, oparty na Case study
 2. Miniaturka: przyciągająca uwagę – szeroko opisałem to tutaj
 3. Jakość: tylko HD i 4k
 4. # hashtag: To bardzo łatwy sposób na znalezienie video dotyczących tematów, zyskujących na popularności.

 

Promuj swój przekaz, zbierając coraz większą publiczność …

Facebook jest jedną z najlepszych platform dystrybucji treści. Dobra kampania marketingowa na Facebooku potrafi przenieść sporo odsłon, a samo stworzenie kampanii nie jest skomplikowane.

Facebook umożliwia kierowanie kampanii poprzez:

 • wiek,
 • płeć,
 • lokalizacja,
 • zainteresowania,
 • kraje.

Przy odpowiednim targetowaniu pozostali użytkownicy nie zobaczą Twojej kampanii, dlatego dokładnie określ, sprecyzuj grupę docelową do której chcesz dotrzeć.

Koniecznie określ wszystkie segmenty dla których chcesz kierować kampanię, oraz sprecyzuj również szczegółowe opcje targetowania.

Opowiedz swoją historie, ale bez dźwięków!

Jak pewnie sam zauważyłeś wszystkie filmy na Facebooku załączają się bez dźwięków, mając to na uwadze, ważne jest abyś się zastanowił jak zrobić wciągające video, które zaczyna się bez dźwięków. Nie jest to łatwe, zarówno dla Ciebie jak i dla agencji reklamowych. Pomysł na dobrą, ciekawą historie bez dźwięków zwiększy efektywność Twojego planu działania.

Optymalizacja filmu bez dźwięku:

 • Ciekawe, unikatowe, o bardzo dobrej rozdzielczości
 • Opisy tekstowe,
 • Napisy,
 • Wezwanie do wykonania akcji.

Możliwości dodawania akcji do video:

 • dodaj post-roll na końcu filmu, aby wskazać co widz powinien robić dalej,
 • skorzystaj z platformy WISTIA, dzięki czemu masz możliwość stworzenia wielu niestandardowych akcji,
 • dodaj różne sygnały w trakcie filmu, np: substrykuj

Współpracuj z innymi

Video marketing to promocja we wszelkich możliwych źródłach, ale dopieraj tylko tematyczne strony do Twojego przekazu. Współpraca z innymi firmami, blogami, kanałami jest wstanie bardziej zwiększyć sprzedaż od facebook marketingu, gdyż zdecydowana większość sprzedażowa opiera się na zaufaniu!

 

Dowiedz się w końcu jak zrobić skuteczny video marketing, wygenerować ogromny ruch i podnieść konwersje sprzedażową. Jeśli chcesz poznać te wszystkie najpotężniejsze strategie, zostaw mi Twój adres e-mail.(Visited 208 times, 1 visits today)

3 Comments

 1. Klara 26 stycznia 2018 at 11:25

  Hmm… faktycznie, wiele ciekawych sekretów. W szczególności ciekawy wydaje mi się ten o opowiadaniu bez używania dźwięku. Sama zauważyłam, że sporo filmików zapomina o tym mechanizmie na FB 🙂

  Reply
 2. Janek 11 marca 2018 at 10:57

  Video Marketing jakoś nigdy mnie nie przekonywał. Ale przedstawiasz mi go w zupełnie innym świetle

  Reply
 3. Łukasz 10 maja 2018 at 19:48

  Ciekawy artykuł 🙂 W dzisiejszych czasach Video Marketing to podstawa.

  Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *