Jak założyć Bloga i zdobyć wielu internautów?

Blog to budowa marki firmy, produktów lub własnego wizerunku w internecie! Blog możemy w pewnej części wykorzystać na pozycjonowanie innej strony, aczkolwiek mało kto prowadzi bloga pod pozycjonowanie, zdecydowanie skup się na promocji marki, produktów i usług.

Wybór odpowiedniej niszy pozwoli Ci dotrzeć do tysięcy internautów!

Wybór odpowiedniej niszy jest najistotniejszy przed założeniem bloga.  To właśnie Ty musisz wybrać do kogo chcesz kierować swój przekaz i cele, które chcesz w przyszłości zrealizować. Żaden ekspert, specjalista nie piszę bloga dla zabawy, każdy ma swój cel, mianowicie:

– zwiększenie sprzedaży usług, produktów,
– budowa marki, wizerunku,
– budowa bazy adresowej,
– itd.

Nie wiem o czym Ty chcesz prowadzić bloga, ale szukając odpowiedniej tematyki dopasuj ją pod spory ruch w internecie i stosunkowo niewielką konkurencję, ale nie zapominaj, ze największą frajdę musi Ci dać pisanie do wybranej przez Ciebie niszy, w przeciwnym wypadku Twój blog nie będzie się rozwijał.

Własny blog a domena?

Z całą pewnością najlepszym wyborem jest własna domena, jeśli lubisz się dzielić wiedzą i budować markę, wizerunek wybierz nazwę JanKowalski.pl. Korzystanie z darmowych platform blogowych, nie przełoży się na korzystną renomę Twoich usług.

Jak pisać bloga?

Wydawać się to może banalnie proste, albo zabójczo trudne. Pierwszy artykuł zazwyczaj bywa trudny bo nie wiesz jak tak naprawdę powinien wyglądać, jak powinien być napisany i co powinieneś w nim ująć. A więc jak pisać bloga i zwiększyć popularność:

– rozwiązuj problemy internautów,
– stosuj krótkie i długie słowa kluczowe, które wygenerują ruch,
– pisz językiem prostym,
– nie komplikuj,
– nie twórz krótkich i nic niewartych artykułów,
– stosuj infografiki,
– zawsze staraj się pomóc, w tym temacie o którym właśnie piszesz.

Pisanie i rozwój bloga stwarza niesamowity problem osobą, które wybierają tematy których tak naprawdę nie znają. Pisz i pomagaj na tematy w których dobrze się czujesz, dobrze znasz i masz coś do powiedzenia. Pisanie o czymś nieinteresującym ciebie i o czymś czego nie lubisz, ale na siłę chcesz wygenerować ruch na stronie nie ma całkowicie sensu, a w 100% przypadków kończy się katastrofą.

Temat i Nagłówek porywający tłumy

Obojętnie o czym być nie pisał, temat Twojego artykułu decyduje czy przyciągniesz internautów. To właśnie on idzie w świat i wyświetla się w Google wśród tysięcy innych stron, to właśnie nim musisz zawładnąć umysłem czytelnika i sprowokować do wykonania akcji, kliknięcia w Twoją stronę. Tytuł możesz układać na wiele sposobów;

– kontrowersyjny,
– zadający ciekawe pytania,
– oparty o Case Study,
– emocjonalny.

Kolejnym etapem prowokującym do dalszego czytania Twojego artykułu jest nagłówek, to właśnie on zdecyduje czy Twój artykuł zostanie przeczytany.

Analiza konkurencji, jej tematyki i społeczności

Osobiście bardzo cenie konkurencję i chciałbym żebyś i Ty doceniał swoją konkurencję. Zakładając bloga przeprowadź analizę Twojej konkurencji, sprawdź między innymi:

– zaangażowanie dla tematyki, jak bardzo wpis jest pomocny internautą,
– estetyka, infografiki, rozkład treści,
– ilość komentarzy w wpisach,
– działania społecznościowe,
– działania marketingowe.

Przeanalizuj i udoskonal. W zależności od niszy, często zdarza się, że tematy nie rozwiązują problemów internautów, są zwięzłe i mało wyczerpujące. To właśnie idealna nisza, którą możesz zdominować.

WordPress idealny do blogowania

Zdecydowana większość zakłada swoje blogi na darmowym systemie CMS WordPress. System jest bardzo prosty w instalacji, doborze motywu i użytkowania. Unikalne motywy możesz zakupić online lub zlecić stworzenie firmie, która projektuje strony www.  

Dlaczego zdecydowana większość wybiera WordPress?

– tysiące darmowych wtyczek, za które gdzie indziej musiałbyś zapłacić krocie,
– bezpłatne aktualizację systemu,
– ogromne możliwości.

Zakładając blog podejmujesz duże zobowiązanie – żaden blog nie odniesie sukcesu jeśli nie będziesz na bieżąco dodawał nowych, specjalistycznych artykułów. W niektórych blogach wystarczy jeden post na tydzień, ale jest to zależne od tematyki. Dobre blogi publikują po kilka newsów tygodniowo, a to już wymaga wielkiego zaangażowania i przede wszystkim czasu.

Gdzie założyć bloga?

Jeśli jesteś zdeterminowany do działania i promocji swojej osoby w sieci, to koniecznie załóż bloga na własnej domenie, jeśli zaś nie masz motywacji i nie chcesz osiągnąć wielkich sukcesów załóż bloga na darmowych platformach. Poniżej lista dla niezdeterminowanych:

http://wordpress.com
http://blogspot.com
http://tumblr.com
http://blog.com
http://blog.co.uk
http://bloog.pl
http://blog.onet.pl
http://blog.interia.pl
http://blogownia.pl
http://jux.com

Jeśli będziesz liczył, że zdobędziesz wiele naturalnych linków zwrotnych do bloga, to uzbrój się w dużą cierpliwość, gdyż jest to proces długotrwały, a wszystko będzie zależało od jakości Twoich artykułów. Aby przyspieszyć proces zdobywania linków, skup się na blogowaniu :

– rozwiązywania problemów innych, które nie zostały jeszcze rozwiązane,
– newsów, których jeszcze nie znają media,
– porad.

Promocja swoich artykułów

Bez promocji internauci mogą Cię nie zobaczyć. Koniecznie skorzystaj z darmowych źródeł jak media społecznościowe, fora i strony branżowe. Umieszczaj swoje artykuły gdzie tylko możesz.

Zarabianie na blogu

Nie ma co ukrywać, że dużo osób prowadzi blogi w celach zarobkowych, osobiście znam osoby które pasywnie zarabiają po kilka tysięcy złotych w programach afiliacyjnych. 

Jeśli chcesz stworzyć bloga Tylko w celach zarobkowych, to kieruj tematykę tam, gdzie można zarobić – czyli :

– Banki
– Kredyty / Chwilówki

Dodatkowo reklama AdSense Google pozwoli Ci wygenerować mniej więcej 50-500 zł miesięcznie, w zależności od oglądalności i klikalności. 

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail.Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
Liczy się Tylko 1 pozycja
Marketing szeptany – Pokonaj konkurencję !
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
nawigacja strony
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
Pozycjonowanie lokalne – Jak szybko zdobyć klientów ?

optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych
Zaplecze SEO czyli Jak zwiększyć ruch o 400%

(Visited 268 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Pisanie bloga 24 kwietnia 2018 at 19:54

    WordPress.org ma tę zaletę, że jeśli zdecydujemy się na niezależność (własny hosting, domena), to wszystko możemy ładnie przenieść

    Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *