Duplikat treści strony internetowej 


W pozycjonowaniu strony wszystko ma znaczenie, a treść strony i jej optymalizacja ma największe znaczenie. Coraz częściej spotykamy się z kradzieżą treści z naszej strony na inną co przyczynia się do spadku rankingu jednej z dwóch stron. W praktyce istnieją dwa rodzaje duplikatów treści :

Duplikat treści zewnętrzny

Występuje w przypadku kradzieży treści na inną stronę internetową, jeśli posiadasz autorskie artykuły na swojej stronie www a zauważyłeś, że ktoś je podkrada skontaktuj się z właścicielem danej strony aby natychmiast usunął skradzioną treść.

Jak możesz sprawdzić, czy Twoja treść jest powielana na innych stronach internetowych?

Najprostszym sposobem jest skopiowanie fragmentu naszej treści do wyszukiwarki Google, lub użyć narzędzia do sprawdzania duplikatów na stronie http://copyscape.com/

Jak skontaktować się z właścicielem strony?

Oczywiście najlepszą opcją jest kliknięcie w zakładkę ” Kontakt „, aczkolwiek strona może nie posiadać kontaktu, w tym przypadku możemy sprawdzić dane abonamenta domeny na stronie http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą treści ?

W zależności od systemu, jeśli korzystamy z systemu WordPress umożliwia nam to wiele darmowych wtyczek, od całkowitego zablokowania kopiowania treści, po kopiowanie wraz z ukrytym łączem zwrotnym do naszego artykułu – co pozwala na link building z innych stron kradzieżowych nam treści.

Duplikat treści wewnętrzny

Duplikat treści wewnętrzny występuje tylko na naszej stronie internetowej w przypadku powielania się artykułów. Najczęściej spotkamy go przez wyszukiwarkę w naszym portalu. W przypadku dublu treści użyj tagu : rel=canonical , który mówi robotą o kanonicznej treści, która już znajduje się w serwisie.

Innym rozwiązaniem jest przekierowanie 301, lub ustawienie komendy ” noindex” – w tym przypadku strona nie zostanie zaindeksowana przez roboty, tym samym nie będzie wyświetlana w wyszukiwarkach internetowych.

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail.Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
– Zarabianie na blogu – ile można zarobić ?
Liczy się Tylko 1 pozycja
Marketing szeptany – Pokonaj konkurencję !
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
nawigacja strony
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
Pozycjonowanie lokalne – Jak szybko zdobyć klientów ?

optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych
Zaplecze SEO czyli Jak zwiększyć ruch o 400%

(Visited 425 times, 1 visits today)

5 Comments

 1. Marcin 2 listopada 2015 at 17:55

  A jak wygląda sprawa z kopiowaniem treści z Facebooka czy Allegro? Jeśli wrzucę produkt najpierw na Allegro, a po tygodniu na własną stronę to Google uzna to za duplikat? Pytam, bo właśnie powrzucałem w pierwszej kolejności produkty na Allegro i nie wiem czy to przypadkiem nie był błąd… Muszę teraz robić opisy od nowa na sklep? Będę wdzięczny za podpowiedź.

  Reply
  1. Admin 3 listopada 2015 at 12:55

   Tak, będzie dubl treści. Na stronie staraj się przedstawić produkt z jak najlepszej strony, zrób obszerne opisy, zdjęcia a nawet film pokazujący jego zalety, przyda się również Case Study.

   Wystawiając produkt na allegro, facebook itp. zawsze zostaw link zwrotny do oferowanego produktu. Możesz stworzyć aukcję o najważniejsze informację o produkcie z dopiskiem ” więcej informacji oraz zalety produktu dostępne na stronie mojademena.pl/produktA „. Pozwoli to na przejście użytkownika na Twoją stronę, jeśli oczywiście interesuje go produkt i na wybór / zakup innych produktów bezpośrednio na Twojej stronie.

   Reply
 2. Marcin 4 listopada 2015 at 00:26

  Dziękuję bardzo za przydatne informacje.

  Reply
 3. Alfadent.pl 19 września 2016 at 13:46

  A co jeżeli prowadzimy bloga i jednocześnie fanpage na Facebooku. Wygodniej jest wklejać w obu miejscach te same teksty. Czy to też zostanie uznane przez Google za duplikat ???

  Reply
  1. Rafał Śliwiok 19 września 2016 at 20:41

   Na Fanpage wklejamy Tylko link do artykuły, wówczas nie narażamy strony na duplikat.

   Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *