Ile można zarobić na blogu ?

Zarabianie w internecie to łakomy kasek dla wielu internautów. W branży internetowej wszystko jest wykonywane w celach zarobkowych, może nie wliczając tylko wikipedi, ale i ona posiada wielu darczyńców. Internet się biję o każdego użytkownika, a firmy pozycjonerskie mają pełne ręce roboty.

Osoby początkujące nie stać na pozycjonowanie i marketing, gdyż często są to kwoty kolosalne. Najczęściej osoby początkujące mające mały poziom wiedzy o pozycjonowaniu kupują wiele linków zwrotnych z popularnego ” allegro ” myśląc i co najgorsze mając nadzieje, że zdobędą 1 pozycję i przejmą ruch na swoją stronę. Niestety tak Nie jest!

Ja rozpocząć zarabianie na blogu ?

Aby zacząć cokolwiek, musisz znaleźć swoją niszę docelową, czyli grupę ludzi o tematyce, która jest Ci dobrze znana i potrafisz rozwiązać wiele problemów różnych użytkowników, ale to nie wszystko. W celach zarobkowych liczy się tylko ogromna ilość wejść użytkowników miesięcznie, zwane : UU ( unikalni użytkownicy ). Jeśli Twoja tematyka ma słabą oglądalność, warto stworzyć wtedy bloga pod programy partnerskie.

Popularność danej frazy / hasła sprawdzisz za pomocą narzędzia google : https://adwords.google.com/ko/KeywordPlanner

Najlepsze zarobki wygenerujemy w programach partnerskich :

  • Banki
  • Chwilówki
  • Kredyty

Do wyboru mamy system afilacyjny, lub bezpośrednia rejestracja programu na stronie banku, np :

Przykładowa symulacja programu partnerskiego Alior Banku :

program partnerski alior bank

W przypadku działania już Twojej strony, wystarczy że wkleisz odpowiedni link do kodu strony ( otrzymany po rejestracji w programie partnerskim ) i będziesz automatycznie promować dany produkt banku. Zarobki oczywiście zawsze masz do wglądu w panelu klienta danego banku.

System partnerski Bankier :

Wszystkie banki, produkty finansowe w jednym miejscu. SystemPartnerski.pl jest jednym z lepszych rozwiązań, a przede wszystkim sprawdzony i wypłacalny. Aby rozpocząć przygodę z systemem wystarczy dokonać krótkiej rejestracji i wybrać interesujący Cię produkt do promocji.

systempartnerski bankier

W systemie partnerskim Bankier znajdziemy również kredyty pozabankowe oraz ubezpieczenia wszelkiego typu. Modele płatności określają następująco :

CPC – koszt za kliknięcie.
CPM – koszt za 1000 wyświetleń, np. banera.
CPA – koszt za akcje, czyli jak internauta przejdzie do strony docelowej i wykona określoną przez reklamodawce akcje.
CPL – koszt za kontakt. Zazwyczaj prowizja jest naliczona jak internauta wypełni formularz rejestracyjny na stronie docelowej.
CPS – koszt za sprzedaż. Prowizja naliczona jest za każdą sprzedaż na stronie reklamodawcy.

Nie ukrywam, że najwięcej produktów finansowych jest w modelu płatności CPS. Jest to program najlepiej opłacany, ale i najcięższy do wygenerowania zysku. W takich przypadkach koniecznie musisz stworzyć stronę dedykowaną produktowi i zainwestować w marketing sieciowy.

hapi pozyczka

Strona dedykowana produktowi :

Zawsze będę popierać taką stronę niż stronę o innej tematyce. Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu pracy przeglądasz przykładowo ” demotywatory ” , czy interesują Cię reklamy z boku ?. Oczywiście, że Nie! W wyjątkach jeśli reklama szczególnie przyciągnie Twoją uwagę, a zastanawiasz się nad tym produktem od dawna.

Ruch na ową stronę, która będzie w stanie wygenerować dla Ciebie dochód osiągniesz tylko w tedy gdy będzie ona tematyczna do produktu. Jeśli chcesz polecać i czerpać zyski z zakładania kont bankowych, stwórz stronę o kontach bankowych i opisz wszystkie za i przeciw każdego banku. Oczywiście wypromuj najlepszą ofertę banku.

Pamiętaj o :

  • Grafika strony dedykowana do oferowanych produktów
  • Domena – krótka i przyjazna, mówiąca o produkcie, łatwa do zapamiętania
  • Produkt – wyróżniony, układ graficzny produktu, info grafika, prawidłowe rozmieszczenie opisów, zachęta
  • Porównywarka – jeśli masz możliwość jej stworzenia.

Mając duży ruch na stronie, która jest np. dedykowana produktom bankowym możesz sporo zarobić na reklamach banerowych. Nie musisz szukać, gdyż wtedy Banki same będą się do Ciebie zgłaszać i oferować dobre pieniądze za reklamę.

Dodatkowo warto skorzystać z promocji reklam Google Adsense, reklamy Google warto umieścić w polach mniej znaczących na Twojej stronie. Nie generują one dużego zysku, w zależności od oglądalności i produktu możemy liczyć na ok. 2-60 zł / dzień. W większości są one rozliczane od kliknięcia tak zwany CTR. Mając bardzo dobrą stronę, zdecydowanie zarobisz o wiele więcej na banku. Można również wprowadzić reklamy od innych usługodawców np: AdTaily.

adtaily

Dobry blog zarabia na wszystkim :

Mając dobrego bloga, będziesz miał dobrą oglądalność, w zależności od branży może sięgać kilku tysięcy internautów dziennie, co umożliwi dodatkowe zarobki na banerach reklamowych jak :

– Billboard
– Double billboard
– Triple billboard
– Wideboard
– Responsive wideboard
– Double wideboard
– Screening
– Waterfall
– Navibox
– Boks śródtekstowy
– Halfpage
– Skyscraper
– Tapeta
– Gigaboard

Jeśli prowadzisz Newslatter, lub masz własną bazę adresową możesz dodatkowo zarabiać na mailingach, wysyłając e-maile reklamowe. 

Ile można zarobić na prężnie działającym blogu ?

Jeśli jest on dedykowany produktom – w tym przypadku bankowym, posiada bardzo dużą oglądalność – jest jednym z większych poradników bankowych to spokojnie może generować nawet 12 tys. zł miesięcznie i dużo więcej. Ale, żeby stworzyć takiego bloga wymaga to czasu ok. 2 lat ciężkiej pracy, zaangażowania i pasji. Dodatkowo pociągnie on spore nakłady finansowe na marketing i pozycjonowanie.

Dla przykładu możemy wziąć Blog Michała – jakoszczedzacpieniadze.pl , który opisując szczegółowo i dogłębnie Tylko jedną lokatę zarobił w kilka dni 69 tys. zł. Cały dochód pochodził z systemu partnerskiego, ilość osób która złożyła wniosek  1153. Jest to Tylko jeden przykład z kilkunastu tysięcy, że na prężnie prowadzonym blogu możemy zarabiać ciekawe pieniądze i zyskać wolność finansową :).

Ile Ty, jako początkujący możesz zarobić na blogu?

Jeśli się przyłożysz, a zakładam że tak, to możesz liczyć na zyski w wysokości 200-800 zł / miesięcznie. Jest to realne do osiągnięcia, jeśli będziesz stale rozbudowywał bloga o interesujące użytkowników tematy. Pamiętaj twórz zawsze wysokiej jakości artykuły eksperckie, staraj się rozwiązywać problemy innych internautów.

W internecie zarobić możesz praktycznie na każdej z większych instytucji, głównie są to programy partnerskie ( system prowizyjny ). Nie ważne czy jest to bank, księgarnia, sklep. To Ty wybierasz dziedzinę, w której czujesz się najlepiej. 

Zanim zaczniesz :

 – zbadaj dokładnie rynek,
– sprawdź konkurencyjność w Google,
– oblicz koszty pozycjonowania i marketingu.

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail.Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
– Zarabianie na blogu – ile można zarobić ?
Liczy się Tylko 1 pozycja
Marketing szeptany – Pokonaj konkurencję !
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
nawigacja strony
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
Pozycjonowanie lokalne – Jak szybko zdobyć klientów ?

optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych
Zaplecze SEO czyli Jak zwiększyć ruch o 400%

Znalazłeś ten artykuł dzięki frazie :

  • Zarabianie na blogu
  • Jak zarabiać na blogu
  • Ile można zarobić na blogu
(Visited 312 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *