Indeksowanie strony

Najprostszym i najszybszym sposobem na indeksowanie strony jest po prostu zgłoszenie jej do Google. Indeksacja trwa ok 20 sekund i Twoja strona jest już widoczna w Google. Zgłosić nowe strony możesz klikając w poniższy link :

https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?hl=pl

indeksowanie strony

Powyższa konsola Google bardzo fajnie się spisuje jeśli chcesz np. szybko zaindeksować nowo dodane kategorie, lub artykuły nie czekając aż roboty wyszukiwarek odwiedzą Twoją stronę. Wystarczy wówczas podać pełny adres strony z nowym tematem do indeksacji, np : https://rafalsliwiok.pl/praktyczne-sposoby-na-indeksowanie-strony/

Jest kilka czynników, które warunkują szybkość indeksacji nowych treści:

– przejrzystość kodu i zgodność witryny z standardami,
– optymalizacja strony pod kątem SEO,
– częstotliwość publikacji,
– wartość atrybutu,

Indeksowanie Url-i z link buildingu

Wyżej wymieniona konsola Google niestety, ale nie chce indeksować wszystkich linków, a tym bardziej nie przyjaznych url-i, w przypadku np. zakładania profili lub innych odnośników mających na celu poprawić pozycję Twojej strony. Przykład linku profilu o nie przyjaznym adresie Url :

http://admoblkaluga.ru/main/society/forum/?PAGE_NAME=profile_view&UID=42936

nieprzyjazny adres Url

Budując łącza zwrotne na różnych stronach, zdobędziesz wiele linków o nie przyjaznych adresach Url, aby przyniosły one pewną wartość dla Twojej strony muszą zostać zaindeksowane w wyszukiwarkach.

Najprościej jest zaindeksować linki umieszczając w dobrym źródle link zwrotny do np. Twojego profilu, ale jeśli masz 1000 linków to ręczna budowa łączy zwrotnych mija się z celem. Wiadomo, że owe linki tworzy się głównie do podlinkowania stron zapleczowych niższego poziomu, ale bez ich indeksacji nie przeniosą żadnej wartości do strony docelowej, a Ty stracisz tylko czas.

Pozostałe sposoby na indeksowanie stron :

Indeksowanie strony za pomocą SWL :

swl

Najprostszym i najszybszym sposobem jest podlinkowanie z systemu wymiany linków … , ale linkowanie z SWL może w dużej mierze zaszkodzić, co nie przełoży się na efekt wykonywanej pracy. Jeśli zdecydujesz na szybkie podlinkowanie nowych linków przez Swl, możesz skorzystać z e-weblink.com.

Indeksowanie strony za pomocą .PDF

pdf

Bardzo prosta rzecz, a mianowicie tworzymy krótki lub dłuższy opis wraz z linkami dla Twoich nowych stron i zapisujemy plik w formacie .PDF – pliki .pdf możesz tworzyć w darmowym programie Open Office.

Jeśli stworzysz już plik .pdf umieść go na kilku lub kilkunastu bezpłatnych serwerach, a następnie możesz podlinkować zamieszczone pliki na serwerze lub poczekać aż roboty wyszukiwarek go znajdą i zaindeksują wraz z zamieszczonymi w nim linkami zwrotnymi.

Indeksowanie za pomocą narzędzi on-line

Jest to bardzo dobra forma indeksacji Twoich linków, indeksacja odbywa się za pomocą budowy wielu łączy zwrotnych na wielu platformach dla każdego zgłoszonego linku. Korzystanie z narzędzi jest płatne, ale nie należy do całkiem drogich. Koszt indeksacji 1.5mln. linków kosztuje zaledwie 17,97 dolarów.

indeksowanie stron 1

Narzędzia wspomagające indeksowanie :

– http://www.indexification.com/
– http://www.instantlinkindexer.com/
https://black-star.link/

Wspomaganie indeksacji za pomocą pingowania

Niestety nie przynosi efektów już od dawna, jeśli w ten sposób próbujesz indeksować linki tracisz tylko Swój czas.

Indeksacja za pomocą programów

Oczywiście jeśli posiadasz odpowiednie programy wspomagające pozycjonowanie możesz indeksować nowe linki np. poprzez :

– komentarze
– wątki na forum
– precle, media wiki
– i wiele więcej …

Programy, które najlepiej się do tego spisują :

– XseoN
– GSA Search Engine Ranker
– Magic submitter
– Xrummer

Moim zdaniem nie opłaca się kupować programów, gdyż po pierwsze musisz dobrze znać ich obsługę, a tworzenie projektów dla każdego linka oddzielnie zajmuje dużo czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystania z wyżej opisywanych narzędzi online i powierzenie indeksacji osobą wyszkolonym.

Sprawdzanie stopnia indeksacji strony

Jeśli mamy pojedyncze linki np. profilu wystarczy go tylko wkleić w pasek wyszukiwania Google – jeśli strona pokaże się w wynikach wyszukiwania oznacza to, że została zaindeksowana. Jeśli prowadzimy serwis, blog i chcemy sprawdzić liczbę zaindeksowanych stron lub nowych tematów, używaj odpowiedniej komendy :

site:http://twojastrona.pl

indeksowaniestron3

Jak poprawić indeksowanie strony

Nie ukrywam, ze czym więcej podstron na Twojej stronie, tym lepiej dla Ciebie. Wyszukiwarki lubią jeśli stale rozwijasz swoją stronę o nowe tematy i aktualizujesz stare wpisy. Mając wiele podstron, warto dbać aby była ona poprawnie indeksowana przez wyszukiwarki, dzięki czemu Twoja pozycja strony i podstron będzie stabilna i wysoka.

Każda strona powinna zawierać plik robots.txt w głównym katalogu plików na serwerze. W pliku robots.txt możemy umieścić szereg poleceń, które regulują dostęp do strony przez roboty wyszukiwarek.

Plik robots.txt jest plikiem tekstowym i może mieć następujący wygląd :

User-agent: *
Disallow:

Polecenie User-agent służy do określenia, jakich robotów dotyczy reguła. Bezpośrednio po dwukropku możesz zamieścić dokładną nazwę robota lub znak *. Korzystanie z ” * ” gwiazdki to reguła dotyczy wszystkich robotów odwiedzających Twoją stronę internetową. Jeśli podasz konkretną nazwę spowoduje to ograniczenie działania wyłącznie do określonego robota.

Jeśli np. nie chcesz aby roboty zaindeksowały którąś z Twojej podstrony, plik robots.txt powinien mieć poniższą postać :

User-agent: *
Disallow: /zablokowany-wpis.html

Jeśli chcesz zablokować na swojej stronie niektóre roboty, to plik robots.txt powinien mieć postać :

User-agent: AhrefsBot
User-agent: Yandex

Disallow:

Żeby Twoja strona i jej nowe artykuły były systematycznie indeksowane, koniecznie zapoznaj się również z budową nawigacji strony oraz sitemap.

Pozostałe pytania i odpowiedzi dotyczące indeksacji strony w Google :

Jak długo trwa indeksowanie strony w Google?

Jeśli zgłosisz stronę do indeksacji bezpośrednio w konsoli Google, to indeksacja strony zajmie dosłownie kilka lub kilkanaście minut. Indeksacja strony w inny sposób może zając do kilku dni.

Jak Google indeksuje strony?

Po otrzymaniu sygnału zgłoszeniowego lub po natrafieniu na łącze zwrotne do Twojej strony , zostają wysłane roboty sczytujące całościowy kod strony, po którym analizowana jest tematyka strony, słowa kluczowe, meta tagi, nagłówki, długość artykułu, zdjęcia i pozostałe elementy strony. W kolejnym etapie Google na podstawie całościowej zawartości oraz jakości Twojej strony ( w porównaniu do innych stron o tej tematyce ) ustawia jej ranking w wynikach wyszukiwania.

jak zablokować indeksowanie strony?

Jeśli nie chcesz aby Twoja strona była indeksowana w wyszukiwarkach, wystarczy że ustawisz w kodzie strony lub w pliku Robots.txt komendę noindex, nofollow.

Poznaj najpotężniejsze techniki indeksowania strony, o których się głośno nie mówi i, o których żadna agencja marketingowa ani pozycjoner Ci nie powie! Możliwość uzyskania bezpłatnych materiałów video zapisując się poniżej;











 


Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
Jak działają algorytmy Google ?
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?

pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
optymalizacja produktów

Znalazłeś nas dzięki frazie :

– Indeksowanie stron w Google
– Jak indeksować strony
– Sposoby na indeksacje stron

(Visited 14 680 times, 1 visits today)

10 Comments

  1. Adam 28 marca 2016 at 20:42

    Jesteś w stanie ocenić, która z tych for indeksacji jest według Ciebie najlepsza w przypadku profili?

    Jak według Ciebie indeksują się posty z takich forów? Lepiej niż profile?

    Reply
    1. Admin 30 marca 2016 at 17:24

      Jeśli chcesz Tylko indeksować, warto skorzystać z narzędzi online np: https://black-star.link/ …, ale jeśli chcesz zbudować pod każdy link dużą lub tematyczną ” pajęczynę łączy ” to Tylko programami i nie jest to proces 10 minutowy.

      Osobiście z postami i z profilami nie miałem żadnych problemów, więc ciężko mi stwierdzić co się indeksuje lepiej i szybciej.

      Reply
  2. Michał 29 marca 2017 at 14:08

    Na początku jak pojawiła się ta konsola od google do indeksowania podchodziłem do tego sceptycznie – pamiętam, że dawno, dawno temu było coś ‚podobnego’ co kompletnie nie działało. Bo liczyły się tylko linki. Jednak obecna konsola działa bardzo dobrze i w ciągu kilkudziesięciu sekund indeksuje… chociaż zdarza się, ze czasem wypluwa taki link i dopiero po pewnym czasie ponownie pojawia się w indeksie.

    Reply
  3. Rafal 12 kwietnia 2017 at 13:10

    Rzeczywiście Submit URL od google indeksuje dobrze ale też trzeba weryfikować czy linki nie wypadają z indeksuj po kilku dniach , to samo tyczy się programów indeksujących.

    Reply
  4. coloractive.pl 20 sierpnia 2017 at 16:21

    Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że indeksacja jest tak istotnym elementem. Będę o tym pamiętać na przyszłość! Dzięki za świetne porady. Pozdrawiam.

    Reply
  5. hauer mateusz 31 stycznia 2018 at 12:25

    a jeżeli chodzi o ponowne zaindeksowanie to mam wrażenie że tak szybko już nie działa, zgłosiłem z 1h i dalej widze stare meta tytuły…

    Reply
    1. Rafał Śliwiok 5 lutego 2018 at 20:56

      Szybko działa przy nowych tronach, jeli Twoja trona jest już w indeksie Google to kwestia kilku dni aby w Google były widoczne nowe meta tagi.

      Reply
  6. DMS Agency 23 lutego 2018 at 00:48

    Artykuł arcypomocny! 🙂 Będę miał okazję niedługo wypróbować indeksowanie, zobaczymy jak pójdzie. Porady są naprawdę świetnie opisane. Czekam na aktualizację/nowe artykuły, pozdrawiam!

    Reply
  7. Bank 4 maja 2018 at 14:25

    Ostatnio coraz gorzej za indeksować linki tworzone podczas działań seo, testowałem ostatnio rankindex-a i niestety blado wypada w moich prywatnych testach. Muszę spróbować metody z plikami pdf oraz swl-em chociaż boję się filtra 😉

    Reply
  8. Datahouse 23 maja 2018 at 21:43

    Treściwy artykuł pełen przydatnych informacji. Indeksacja już nie jest taka prosta jak kiedyś.

    Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *