Marketing Szeptany – jak działa, jakie przynosi efekty i o ile zwiększa sprzedaż ?

Również Ty rozmawiając ze swoimi znajomymi, czy rodziną prowadzisz marketing szeptany najczęściej nieświadomie. To kawałek bardzo dobrze wykonanej pracy, za którą otrzymamy „figę z makiem”.

Marketing szeptany stał się zwyczajnym elementem naszego życia. Całkowicie normalnym zjawiskiem jest, że podczas rozmów z innymi ludźmi, czasem nawet przypadkowo spotkanymi wymieniamy się opiniami na jakiś temat lub rozmawiamy o zakupionym w przeszłości produkcie lub usłudze promując dany przedmiot, usługę.

Marketing szeptany w internecie stosowany jest głównie na forach ogólnodostępnych i portalach społecznościowych, praktycznie niczym się nie różni od tradycyjnego marketingu szeptanego. Dla Twojej strony lub firmy daje on ogromne możliwości, a mianowicie :

 

 • Zwiększysz popularność Twojej strony, produktu, usługi.
 • Budujesz świadomość marki.
 • Link building – budowa łączy / linków zwrotnych do Twojej strony.

Marketing szeptany jak działa?

Można powiedzieć, że marketing szeptany opiera się na poleceniu, ale w drugiej mierze jest to również porada lub pomoc dla innego internauty. Cytując, zostawiając opinie, odpowiadając na post czy pomagając w rozwiązaniu problemu zostawiamy link zwrotny, który nigdy nie zginie.

Przykład marketingu szeptanego z linkiem zwrotnym :

marketing szeptany forum

źródło : forum gazeta.pl

 

Jak wynika z badań aż 92% spośród przebadanych osób podczas zakupów kieruje się poleceniem i rekomendacją znajomych, rodziny czy nawet uczestników for internetowych.

Marketing szeptany jak zacząć promocję?

Jeśli nie masz czasu możesz zlecić to firmie, lub osobie zajmującej się marketingiem szeptanym. Średni koszt napisania jednej odpowiedzi / posta na forum kosztuje 2,50 zł. Jeśli masz możliwość powierzyć to np. żonie, córce będzie po kosztach 🙂
Zaczynamy od rejestracji bezpłatnej poczty np. na o2.pl, w kolejnym etapie szukamy odpowiedniej tematyki forum odpowiadającej Twojej stronie, produktu, usłudze. I tutaj nie musimy przeglądać wszystkich forów internetowych, wystarczy wpisać zapytanie w google :

marketing szeptany jak zacząć

Jeśli nie potrafisz znaleźć tematyki dla Twojej strony WWW to najprostszym sposobem załóż nowy post główny, a za kilka dni dodaj odpowiedzi z nowego konta forum.

Stosowanie marketingu szeptanego w internecie daje bardzo dobre rezultaty, w zależności od prowadzonej przez ciebie działalności warto nie raz poświęcić większość środków na marketing wielopoziomowy niż na pozycjonowanie.

Marketing szeptany dla firm

Z pośród wielu zagadnień marketingu sieciowego, szeptany sprawdza się znakomicie. Już po pierwszych wypowiedziach, postach czy udzielania pomocy internautom zostawimy dużą liczbę linków zwrotnych do produktów lub usług firmy, dzięki którym firma zyska wiele nowych odwiedzin oraz poprawi stopień konwersji sklepu.

Marketing szeptany wspiera pozycjonowanie strony

Marketing szeptany to fachowa wypowiedź z zostawieniem linku zwrotnego do konkretnego produktu, co przekłada się na dobry link building dla Twojej strony! Dzięki dużej ilości linków zwrotnych z wielu źródeł Twoja strona zyska popularność oraz dużo wyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Można powiedzieć, że upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Pozostałe wskazówki marketingu szeptanego

 • kontynuuj obecne wątki
 • posty, które zakładasz muszą być zgodne z tematyka forum lub działu
 • musisz posiadać historie w forum, abyś nie został usunięty jako ” spamer” 
 • zostawiaj link zawsze do tematycznej podstrony, nigdy do strony głównej
 • nigdy nie oszukuj i nie wprowadzaj internautów w błąd

Poprawny marketing szeptany cechuje:

 • naturalny wygląd i spontaniczność
 • jest odpowiedni na dyskusje tematyczną
 • jest umieszczany w właściwych, tematycznych miejscach.

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail.Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
– Zarabianie na blogu – ile można zarobić ?
Liczy się Tylko 1 pozycja
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
nawigacja strony
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
Pozycjonowanie lokalne – Jak szybko zdobyć klientów ?

optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych
Zaplecze SEO czyli Jak zwiększyć ruch o 400%

Znalazłeś nas dzięki frazie :

 • Marketing Szeptany
 • Przykład marketingu szeptanego
 • Co to jest marketing szeptany
 • Jak zacząć stosować marketing szeptany
(Visited 889 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *