Nagłówek H1 często stosowany jest do zamieszczania frazy kluczowej, w celu podwyższenia pozycji owej strony, ale czy wiesz, że jego rola jest taka sama jak głównego nagłówka w gazecie ?. To właśnie on nagłówek H1 ma być kontrowersyjny, budzić ciekawość i prowokować internautę do przejścia w dany artykuł.

  • Nagłówek to 80% skuteczności Twojej oferty.
  • Inny, lepszy nagłówek zwiększa skuteczność oferty nawet kilkukrotnie.
  • Nagłówek jest pierwszą częścią fundamentalnej zasady AIDA.

 

Nie chodzi tutaj głównie o SEO, tylko o przyciąganie użytkowników i czas jaki wygenerują na stronie. Jeśli Twoja strona będzie przyciągać internautów kontrowersyjnymi tematami i doskonałą jakością nagłówków to wówczas będzie ona wartościowa wśród wyszukiwarek, co przełoży się na wysokie pozycje w wyszukiwarce.

 

Jak wyglądają nagłówki serii od 1 do 6 stopnia :

Nagłówek H1

Nagłówek H2

Nagłówek H3

Nagłówek H4

Nagłówek H5
Nagłówek H6

Kod nagłówków html wygląda następująco: <h1>Temat artykułu</h1>

Bardzo dobrze wpływa na pozycjonowanie strony Nagłówek H1, a dokładniej na sprecyzowanie Twojego tematu artykułu w wyszukiwarkach. Pamiętaj, że nagłówek 1 stopnia powinniśmy ustawić tylko raz dla danego artykułu, chodź Matt nie ma nic przeciwko jeśli będzie występował np. 3 razy z różnymi tematami :

Nagłówek H1 jest jak główny nagłówek w gazecie, dlatego stosujemy go raz a w dalszych częściach strony / danego artykułu możemy stosować bez limitu nagłówki serii H2 ( wyróżnienie tematu, następny pod temat ).

Nadmierne stosowanie nagłówków pierwszego stopnia oraz ich pomniejszanie może narazić stronę na nałożenie kary przez wyszukiwarkę.

Pamiętaj aby nie umieszczać w nim wielu słów kluczowych, skup się na pełnym i sprecyzowanym zdaniu Twojego artykułu, np:

Wpływ nagłówków H1 – H6 na pozycjonowanie strony internetowej

Nagłówki serii H3-H6 są mało używane – nie chodzi o pozycjonowanie, a o oddzielenie pod tematów i na tym się skup. Zawsze twórz stronę dla użytkowników, nie dla robotów!

 

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail. 

Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
– Zarabianie na blogu – ile można zarobić ?
Liczy się Tylko 1 pozycja
Marketing szeptany – Pokonaj konkurencję !
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
nawigacja strony
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
Pozycjonowanie lokalne – Jak szybko zdobyć klientów ?

optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych
Zaplecze SEO czyli Jak zwiększyć ruch o 400%

(Visited 821 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *