Nawigacja strony polega na budowaniu odnośników wewnętrznych,  dzięki którym użytkownicy Twojej strony będą się swobodnie przemieszczać do następnych działów. Nawigacje możemy budować na różne sposoby, ale twórzmy ją w opisie – podpowie to użytkownikowi do jakiego może przejść tematu.

Nawigacja

– Twórz linki wewnętrzne w opisach Twoich artykułów.
– Możesz stworzyć na końcu artykułu dział ” zobacz również ” i umieść kilka linków do ciekawych tematów.

Menu Główne

Menu główne Twojej strony powinno być dostępne z każdego miejsca na stronie, czytelne i proste, bez zbędnych elementów, np:

menu-glowne

W powyższym przykładzie widzimy z lewej strony główną kategorie ” Białogóra „, jej pod kategorie ” Atrakcje Białogóra ” i pozostałe jej działy. Doskonale widzimy gdzie jesteśmy, oraz możemy wykonać akcję przejścia do innych działów tematycznych.

Okruszki chleba

W każdym dziale umieszczaj ” Okruszki chleba ” – oprócz tego, że okruszki pokażą nam gdzie jesteśmy na stronie, to doskonale wspomagają pozycjonowanie, przykład ” okruszków chleba „:

okruszki chleba

Linki są aktywne, ostatni fragment okruszków stwórz tekstowy > pokazujący lokalizację. Piszę o tym dlatego, gdyż powyższy portal testowy miał aktywny link, w ostatniej części położenia.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka wewnętrzna Twoich produktów wspiera nawigację strony i pomaga użytkownikom do szybkiego znalezienia poszukiwanych informacji.

wyszukiwarka

Logo serwisu

Logo strony jest elementem budującym Twoją markę w internecie, ale przyjeło się, że prowadzi one zawsze do strony głównej portalu – na wypadek zguby. Jeśli Twoje logo jest nieaktywne, ustaw aby po kliknięciu w nie przełączało do strony głównej. Warto również umieścić w nim słowo kluczowe, często używany jest dla loga nagłówek H1.

Chmurki tagów

Tagi najczęściej używane są przez blogerów, w innych przypadkach ciężko o nie. Tagi wspomagają nawigację i pozycjonowanie, są zbiorem wielu słów kluczowych prowadzących do różnych artykułów, przykład :

tagi

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail. 

Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
– Zarabianie na blogu – ile można zarobić ?
Liczy się Tylko 1 pozycja
Marketing szeptany – Pokonaj konkurencję !
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
Pozycjonowanie lokalne – Jak szybko zdobyć klientów ?

optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych
Zaplecze SEO czyli Jak zwiększyć ruch o 400%

Znalazłeś ten artykuł dzięki frazie :

  • Budowa nawigacji strony
  • Nawigacja strony
  • Jak zbudować nawigację strony
(Visited 344 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *