Jak staranować konkurencje zdobywając wyższy ranking na YouTube, oglądalność i wielu subskrybentów?

W ostatnich latach to filmy video dominują rynek i zwiększają sprzedaż produktu jak i wzmacniają wizerunek marki, dlatego właśnie to idealny moment abyś Ty zwiększył sprzedaż i zbudował wizerunek Twojej firmie.

Jak działa ta prosta, oparta tylko o filmy wyszukiwarka YouTube?

pierwszy film

Algorytmu działania YouTube są ściśle strzeżone przez pracowników Google, jednakże nie są tak często aktualizowane i zmieniane jak algorytmy wyszukiwarek, w każdym bądź razie już teraz wyczytaj wszystkie czynniki, na których YouTube opiera ranking filmów :

– Meta tag title zawierający dogłębne słowo kluczowe do publikowanego materiału
– Opis filmu, nie przesycony w słowa, a zachęcający do kliku
– Polubienia użytkowników odgrywają jedną z ważniejszych roli
– Pozytywne komentarze
– Całkowita liczba odsłon
– Liczba internautów subskrybujących kanał filmu
– Czas trwania filmu oraz jego jakość

Algorytm rankingowy YouTube bierze również pod uwagę czynniki zaangażowania internauty jak; liczbe osadzonych wersji filmu, ocenę treści, linki wejściowe, tweety, dodanie filmu do ulubionych materiałów, odpowiedzi innych użytkowników oraz uwagę widza.

” Twój film powinien coś oferować, zaskakiwać, rozbawiać a nawet szokować równocześnie wywołując pozytywne emocje u widza „

yt raport

Tylko dobrze zrobiony film może wygenerować setki, a nawet tysiące linków zwrotnych z wysokich jakościowo stron, ale nie zapominaj jak wiele obecnie jest filmów w internecie, …  a jak musi wyglądać Twój film żeby odniósł sukces.

Jak poprawić optymalizację filmów na YouTube i zwiększyć oglądalność?

Jestem HD, a TY 480p

film full hd

Dodawanie materiałów video w wersji HD da zdecydowanie lepsze rezultaty od standardowych filmów. Internet się zmienił w ostatnich latach, a użytkownicy oczekują materiałów najwyższej jakości nagrań.

Ciekawość to pierwszy stopień do … … Zwycięstwa

ciekawy opis

Twórz ciekawe materiały, jeśli Twoje filmy nie będą się podobać widzą, w rezultacie nie odniesiesz żadnych korzyści. Jeśli masz dobry materiał na film, efekt końcowy zależy czy odpowiednio wszystko dobrze przedstawisz, co przełoży się na dalsze polecanie filmu na wielu witrynach przez internautów.

Wspieraj przekaz Marki

princepolo

Twórz filmy wspierające przekaz Twojej marki. Jeśli Twój film odniesie sukces w sieci i rozprzestrzeni się wirusowo zdobędziesz wielu nowych klientów i popularność w internecie.

Dopisek ” Video ” podnosi popularność

video

We wszystkich znacznikach tytułowych meta umieszczaj tytuł z dopiskiem film, lub Video, ponieważ wielu internautów wyszukuje marki lub produktu z dopiskiem ” Video „, dzięki odpowiedniemu tytułowi masz duże szanse, że Twój film pokaże się na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach.

Jakie znaczenie ma długość filmu?

dlugosc filmu

Długość filmu ma duże znaczenie, ponieważ internauci nie lubią długich filmów o produktach, zatem czym Twój film będzie krótszy i szeroki w zakres wiedzy tym lepiej. Najlepiej spisują się filmy do 5 minut, ale jeśli zdecydowanie tworzysz dłuższe filmy zadbaj aby widzowie pozostali zaangażowani.

Miniaturowe może zdecydować aż w 89%

miniaturowe zdjecie

Wybierz ciekawą miniaturę filmu, która przyciągnie uwagę użytkowników, ponieważ internauci często decydują czy obejrzą film tylko na podstawie jego zdjęcia, dlatego starannie podchodź do miniatur.

Na stadionie zabrakło kibiców

Nadaj chwytliwy tytuł swojemu filmowi, wypełniony słowami kluczowymi. Tytuł jest najważniejszym czynnikiem, który przekonuje internautę do kliknięcia w dany film.

Twoja ocena jest moją szansą na Sukces

ocena filmu

Pozwól oceniać i komentować Twój film. Wyszukiwarki biorą ten czynnik pod uwagę nadając pozycje rankingową. Łapki w górę i pozytywne komentarze stanowią potężny fundament marketingu wirusowego, ponieważ potencjalni widzowie wybierają najlepiej oceniane filmy.

Kluczem jest Brand

Używaj słów kluczowych w nazwie pliku i adresie URL, ponieważ ma to duże znaczenie dla wyszukiwarek i pozycji filmu w rankingu. W odpowiednim doborze słów kluczowych pomorze Ci narzędzie Google Planner.

Dodatkowa promocja Twoich materiałów video :

Publikuj swój film na wszystkich portalach, które udostępniają filmy video. Pamiętaj że wyeksponowanie jest najważniejsze, dlatego dodaj swój film do wszystkich najpopularniejszych serwisów z filmami:

 • YouTube
 • Flickr
 • AOL Video
 • MySpace
 • Video.com
 • Dailymotion
 • MetaCafe

Wskazówki tworzenia pierwszego video :

Nie jest tajemnicą, że tylko dobry film może uzyskać wysoki ranking, oglądalność i wiele udostępnień. Dobra i zabawna, a zarazem zaskakująca fabuła może sprawić, że Twój film rozprzestrzeni się wirusowo w sieci. Poznaj kilka wskazówek tworzenia dobrego filmu :

– Jakość dźwięku na najwyższym poziomie. Jeśli nie masz porządnego, cyfrowego mikrofonu zainwestuj już dziś, gdyż jakość dźwięku wpływa w dużej mierze na ocenę widzów.

– Bądź sobą i mów zawsze językiem prostym, łatwym do zrozumienia. Przez używanie skomplikowanych zagadnień  możesz zostać niezrozumiały co negatywnie przełożyć się może na polubienia.

– Nagrywaj tylko z odpowiednim oświetleniem, tak aby Twoja prezentacja była wyraźna o nienagannych barwach. Przebarwienia kolorów jak i promienie słoneczne bardzo źle wpływają nie tylko na jakość nagrania, ale co ważniejsze na ocenę widza.

– Jeśli tworzysz video szkoleniowe screencast korzystaj z zbliżeń i podkreśleń, aby przekaz był bardziej interesujący i ciekawy. Ważne, aby każde video, prezentacja była wysokiej jakości nagrania HD.

– Daj swoim widzą powód do wysyłania linków video do swoich przyjaciół. Wiele osób opiera się na opiniach innych, jeśli Twój film będzie udostępniany w wielu źródłach masz duże szanse na sukces.

Publikując swój pierwszy film pomyśl o promocji w sieci :

Pełna optymalizacja filmu to nie wszystko. Gdy już wgrasz swój film na YouTube warto rozpocząć jego promocje w sieci, a mianowicie :

– Promocja na portalach społecznościowych jak: facebook, tweeter, linkedin i Google +.
– Mailing do Twoich subskrybentów z informacją o nowym video.
– Zostawiaj linki do filmu z popularnych i tematycznych stron.
– Umieszczaj, lub poproś o umieszczenie Twojego filmu na tematycznych stronach.
– Więcej na temat promocji strony znajdziesz na stronie YouTube

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail.Zobacz również :

Zaplecze SEO, które zwiększy ruch o 400%
Zmiany w algorytmach Google!
E-mail marketing daje rewelacyjne rezultaty
Strategie marketingowe w e-biznesie
Sposoby na indeksowanie stron

(Visited 730 times, 1 visits today)

2 Comments

 1. Angelika 23 sierpnia 2016 at 15:17

  Przy pozycjonowaniu filmów na YouTube, podobnie jak w przypadku stron, ważny jest odpowiedni dobór słów kluczowych i oczywiście najlepiej, żeby wybrać je od razu na samym początku.

  Reply
 2. Mundur 27 kwietnia 2017 at 16:40

  Przy obecnej ilości filmików i użytkowników nie tak łatwo zaistnieć na YT. To w zasadzie osiągnięcie dla wybranych.

  Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *