SWL’e jeszcze do roku 2010 bardzo dobrze się spisywały, popularność systemów wymiany linków była ogromna i cieszyła się ona szybkim i tanim wypozycjonowaniem strony internetowej. Pozycjonowanie stron wówczas było proste i przyjemne, a wyniki zadziwiające już w czasie 7 dni.

Korzystanie obecnie z systemów wymiany linków jest jak podcięcie gardła własnej domeny, prawdopodobieństwo wykrycia manipulacji przez Google wynosi 99,9% i jest równe nałożeniem filtra na domenę, w skrajnych przypadkach może skończyć się ukaraniem Banem.

Warto wspomnieć, że tanie firmy pozycjonerskie, a wręcz ” pseudofirmy” kuszące niską ceną pozycjonowania ” rocznego ” korzystają i opierają się głównie na systemach wymiany linków i zautomatyzowanym katalogowaniu na stronach najniższej jakości. Każdy wie jak to się kończy, ale najlepsze musi być zdumienie klienta, który kupił taką usługę i nie osiągnął nic oprócz Filtra.

Najpopularniejsze systemy wymiany linków :

  • e-weblink.com
  • linkme.pl
  • gotlink.pl

Obecnie z systemów wymiany linków korzysta mała ilość internautów i to w większości do podlinkowania stron zapleczowych niższego poziomu. Systemy rotacyjne mogą przejść niebawem do ” lamusa „, zaś z systemów wymiany linków stałych korzysta większość internautów.  

Oczywiście jeśli Google ukarze domenę linkującą do naszej to również ucierpimy. Musisz wiedzieć, że strony w systemach wymiany linków są w większości bardzo słabej jakości o praktycznie zerowym wskaźniku TR, TF i PR i mogą Ci zaszkodzić.

Czy systemy wymiany linków przestaną istnieć ?, w chwili obecnej Nie. Duże grono internautów używa je do podlinkowania stron zapleczowych, nieliczni do linkowania stron własnych.

Wskazówki :

  • Nigdy nie używaj SWL dla Twojej strony firmowej.
  • Buduj jakościowe zaplecza SEO oparte na Content marketingu.
  • Buduj łącza zwrotne na serwisach zaufanych o dużej reputacji.
  • Twórz wartościowe opisy i content na stronie firmowej.

 

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail.Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
– Zarabianie na blogu – ile można zarobić ?
Liczy się Tylko 1 pozycja
Marketing szeptany – Pokonaj konkurencję !
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
nawigacja strony
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych

(Visited 431 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *