Dlaczego teksty SEO prawie zawsze potrafią ściągnąć tłumy internautów?

Teksty SEO często kojarzone są z artykułami najsłabszej jakości, ale jest to tylko i wyłącznie uzależnione od tego jakiej wartości metorycznej zmawiasz?

Niestety to od Ciebie zależy czy chcesz ściągnąć internautów na swoją stronę, czy potrzebujesz tylko mizernej mieszanki słabych treści.

Eksperckie, lub specjalistyczne teksty SEO są równe ściągnięciu wielu nowych internautów, a co często przekłada się na zwiększenie sprzedaży, lub akcji jaką chcesz aby internauta wykonał na Twojej stronie.

 

Teksty SEO od freelancerów?

Niby pisanie to nic trudnego, nawet potrafi to dziecko w pewnym wieku, ale gdy przychodzi już do napisania naprawdę mocnego tematycznego artykułu na stronę internetową, to zaczyna się niezła łamigłówka.

Zamawianie tekstów SEO od freelancerów może się okazać klapą, jeśli nie poprosiłeś o próbki treści np. specjalistycznych, eksperckich czy tematycznych.

Nie każdy potrafi pisać, większość woli lać wodę i podsyłać e-mail z płatnością, dlatego zawsze poproś o próbki interesujących Cię treści i sam oceń czy są one wartościowe, wysokiej jakości?

Giełdy tekstów wyjdą Ci na pomoc

Na giełdach tekstów SEO możesz zaopatrzyć się w treści wszelkiej jakości, między innymi:

– teksty do zaplecz SEO,
– artykuły tematyczne,
– teksty eksperckie i specjalistyczne,
– opisy produktów,
– opisy do katalogów,
– teksty z synonimami, np. do precli,
– teksty do komentarzy i opinii.

Najpopularniejsze giełdy tekstów SEO:

– gieldatekstow.pl
– seotxt.pl
– supertresc.pl
– goodcontent.pl

Teksty SEO cennik

Ceny zawsze są i będą uzależnione od jakości i długości artykułów, oraz od ilości zamówień. Ceny za 1000 znaków tekstu marnej jakości zaczynają się od 2 zł, a za dobry ekspercki i wyczerpujący opis możemy nawet wydać kilkaset zł, ale jest to głównie uzależnione od tematyki, dla której zlecasz artykuł.

Średnie ceny tekstów SEO:

 • Teksty SEO słabej jakości – 2zł/1000 znaków
 • Teksty SEO lepszej jakości – 5zł/1000 znaków
 • Teksty SEO zapleczowe – od4 – 20 zł/1000 znaków
 • Profesjonalny artykuł tematyczny – 10zł/1000 znaków
 • Artykuł specjalistyczny – 15zł/1000 znaków
 • Artykuł informacyjny 60 zł/1000 znaków
 • Opisy do katalogów – 3zł

Jakiej długości zamawiać teksty SEO?

Nie zamawiaj treści krótkich i nisko wartościowych, gdyż są to pieniądze wyrzucone w błoto. Treści, które najlepiej konwertują mają zazwyczaj 5-8tys. znaków. Krótsze często źle wpływają na czytelność, internauci widzący słabo wartościowy artykuł opuszczają twoją stronę, a Ty tracisz przyszłego odbiorce twoich produktów. Wydaj te kilka złotych więcej i ciesz się lepszym ruchem na stronie internetowej.

Czas realizacji

W zależności czy korzystasz z giełd tekstów, lub prywatnego copywritera optymalny czas na treść wyższej jakości średnio wynosi od 2 do 4 dni. Wszystko uzależnione jest od ilości Twoich zleceń i zleceń ogólnych. Nie ukrywajmy, że dobry copywriter jest tak obłożony pracą, że nie przyjmuje nowych zleceń – jakość jest najważniejsza!

Jakie teksty SEO ściągną tłumy internautów?

Odpowiedz sobie właśnie teraz na pytanie „czego masz dość”, stale poważnych ludzi, eksperckich wypowiedzi?, a może po prostu żony:) Większość internautów, którzy wracają do domu po ciężkiej pracy nie mają ochoty na czytanie zaawansowanych i specjalistycznych informacji, dlatego warto choć trochę w kilku krokach, w tym na wstępnie napisać coś śmiesznego ….

Prywatny Copywriter lepszym rozwiązaniem?

Jeśli masz sprawdzoną osobę, która dobrze pisze treści dla Twojej branży to nie ukrywam, że jest to jeden z lepszych sposobów na zaopatrywanie się w treści wysokiej jakości. Stały kontakt oraz ciągła wymiana uwag może tylko podnieść jakość Twojej strony lub sklepu internetowego.

Jeśli chcesz nawiązać współpracę z prywatnymi copywriterami zawsze poproś o próbki tekstów, zapytaj również na jakim poziomie są wstanie napisać treści dla Twojej branży? Jeśli poziom ekspercki, specjalistyczny nie stanowi dla wybranego copywritera problemu, to warto nawiązać współpracę.

WhitePress zawsze wyjdzie Ci z pomocą

Masz dobrą treść i chcesz ściągnąć targetowany ruch na stronę?, skorzystaj z platformy Whitepress, która oferuje dostęp publikacji do ponad 3900 portalów i blogów. Starannie przeanalizuj portal, blog na którym chcesz umieścić publikację pod względem branży, jakości oraz autorytetu. Content marketing to obecnie filar marketingu sieciowego, jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia do portali oferujących publikację, to czasami warto zrobić to na własną rękę.

Dystrybucja treści na własną rękę

Ruch wspiera konwersję i to właśnie dlatego powinieneś zareklamować swój artykuł, gdzie tylko jest to możliwe. Swój artykuł promuj przez;

– media społecznościowe,
– zaprzyjaźnione portale, blogi,
– fora internetowe,
– artykuły sponsorowane,
– wiadomości e-mail do znajomych i Twoich odbiorców.

 

W jaki sposób nowe strategie marketingowe uczyniły z przeciętnych ludzi internetowych milionerów? Poznaj ten sekret, zostawiając e-mail poniżej(Visited 489 times, 1 visits today)

3 Comments

 1. Widoczni 21 listopada 2017 at 13:52

  Do popularnych platform, gdzie można zamawiać treści zalicza się też np. Textbookers. Tak jak jednak zostało wspomniane warto na własną rękę przetestować konkretne miejsca i sprawdzić, jak odpowiada nam ich poziom.

  Reply
 2. Maria 3 grudnia 2017 at 15:24

  Super rady. Bardzo mi pomogły

  Reply
 3. Tomasz 24 czerwca 2019 at 11:30

  Extra! Z pewnością do grubszej analizy i testów. Zapisuję Twoją stronę do ulubionych, będę zaglądał tutaj częściej 😉

  Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *